zabawanastodwa.pl » Zabawa w piaskownicy – niezbędne zabawki

Zabawa w piaskownicy – niezbędne zabawki

Odpowiednie zabawki w piaskownicy gwarantują udaną zabawę. Niezbędne przedmioty natomiast to, że w ogóle dzieci będą się bawić. Sprawdź, w jakie akcesoria powinna być wyposażona Twoja pociecha, aby wyruszyć na piaskowe przygody i cieszyć się zabawą.

1. Łopatki

Myślisz, że wybór odpowiedniego narzędzia tego typu jest prosty? No właśnie nie jest. Właściwe wybranie wymaga wcześniejszego wywiadu. Najtrafniejszym tropem jest wybadanie, która bajka lub postać jest ulubiona dla Twojego malucha. Te łopatki to w zasadzie łopaty – 66 cm, metalowy trzonek, poręczny chwytak, odporny plastik. Przecież te „łopatki” są większe niż wojskowe saperki. Ich atrakcyjność sprawia, że niejeden dorosły chętnie by coś wykopał albo zakopał. Tu nie ma się co zastanawiać, tu trzeba zamawiać.

Nasze typy to łopatki z Elsą i Anną oraz ta z Anną i Elsą. Dokładnie tak – w sumie dwie Elsy i dwie Anny. Na wszelki wypadek, jakby chodziło o bliźniaczki albo o co najmniej dwójkę maluchów. Dzieciaki nie będą się kłócić, która łopatka jest lepsza. A jak się jedna zepsuje (ta, niedoczekanie), to mogą używać drugiej. Sytuacja win-win.

2. Wiaderko

Wybór nie tylko słuszny, ale i łatwy. Nawet mimo tego, co niektórzy mówią, że niby trudno znaleźć dobre wiaderko dla dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko. Wiaderko to podstawa w piaskownicy i wśród zabawek do zabawy w tym miejscu. A w zasadzie wiaderka. Im większe i więcej, tym lepiej. Mogą być w zestawach lub osobno. Żółte, czerwone, niebieskie, zielone, różowe, fioletowe, a nawet tęczowe. Plastikowe, gumowe i metalowe. Dwulitrowe, albo trzylitrowe. Z certyfikatem bezpieczeństwa, albo i dwoma certyfikatami. Z rączką i bez rączek. Na piasek suchy i mokry, a i ten tęczowy też. Z grafiką lub dwoma grafikami. Lekkie i lżejsze albo cięższe, coby Twoje maleństwo mogło poćwiczyć muskuły. Bez wiaderek nie ma zabawy w piasku!

Nasze typy? Bardzo ciężki wybór, bo największe mają pojemność 3,4 litra. Nie szkodzi, nadrobi się ilością wiaderek. Wiaderka My Little Pony lub Transformers. 3,4 litra, stosowna grafika – dla chłopca i dziewczynki, rączka, wytrzymały plastik. Ponad 3 litry z piaskiem to będzie porządne kilka kilogramów.

3. Pojazdy

W przypadku pojazdów uprzywilejowaną grupę stanowią chłopcy. Ale spokojnie, wszystko jest pod kontrolą, dla dziewczynek też coś się znajdzie. Cóż, tak już jest, że dziewczynki lubią się bawić lalkami, a nie strażakami, zaś mali chłopcy nie lubią lalek, wolą gaszących pożary strażaków i wozy strażackie.

W wyborze pojazdów – zabawek do piasku można kierować się praktycznością lub fantazją. Gigant Truck Wywrotka spełnia pierwszy warunek, a Gigant Wywrotka Pink oba. Tutaj mamy do czynienia z naprawdę dużymi zabawkami. Długość 55 cm, nośność do 150 kg (słownie: sto pięćdziesiąt), otwierany kiper z wygodnym uchwytem, gruby i wytrzymały plastik. Jest to olbrzym wielofunkcyjny – może przewozić piasek, i chłopców, i dziewczynki, kto wie może i ojców oraz mamy. Jako alternatywę dla dziewczynek możemy zaproponować wózek – przyczepkę z serii Gigant, koniecznie w kolorze różowym. Długość ponad 90 cm, nośność do 60 kg, gruby plastik, możliwość doczepienia do Giganta Wywrotki.

4. Foremki

Drobiazg, ale niezbędny do zabaw w piaskownicy. Wprawdzie „babki” można wykonywać wiaderkami, ale to głównie, gdy Twój maluch postanowi wybudować kasztel obronny w stylu szymborskim. Zabawy w piasku potrzebują czasem odrobiny finezji, a foremki to zapewniają. Najczęstszą opcją są zestawy zabawek składających się z wiaderka, grabek, sitka i właśnie foremek. Do wyboru są najprzeróżniejsze modele kolorowe, z bajkowymi grafikami, o różnym kształcie miśków, żółwi, delfinów, muszelek, krabów, gwiazdek, serc, cebuli, jabłek, marchewek. A lato tuż, tuż. To już ostatni dzwonek, żeby być odpowiednio przygotowanym. Dzieciaki muszą mieć odpowiednie narzędzie, żeby zabawa była na 102.