zabawanastodwa.pl » TOP 5 zabawek do ogrodu – stwórz własny plac zabaw

TOP 5 zabawek do ogrodu – stwórz własny plac zabaw

Wraz z nadejściem wiosny i pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, rodzice z dziećmi spędzają coraz więcej czasu w ogrodzie. Świeże powietrze poprawia nastrój i jest okazją do przeprowadzenia kreatywnych zabaw. Czas spędzony na dworze daje możliwość beztroskiego obcowania z naturą oraz sprzyja wyładowaniu energii, co znacznie wpływa na samopoczucie oraz obniża napięcie. Aby dzieci chętnie korzystały z atrakcji ogrodowych, warto dostarczyć im ciekawych akcesoriów. Zabawki do ogrodu dla dzieci znacznie urozmaicą im czas, a dodatkowo wpłyną na ich rozwój. Jeśli nie wiesz, jakie gadżety wybrać, poniżej przygotowaliśmy ranking zabawek do ogrodu. Poznaj najlepsze propozycje i wybierz idealną pozycję dla swojego dziecka.

Ranking zabawek do ogrodu

Poniżej przedstawiamy zabawki, które można wykorzystać do przeprowadzenia zabaw w ogrodzie. Wszystkie elementy zostały wykonane z wysokiej klasy komponentów, które są odpowiednie dla najmłodszych. Ciekawe kolory oraz różne przeznaczenie produktów sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

5. Wózek z kompletem letnim

Jednym z najbardziej kreatywnych zajęć na świeżym powietrzu jest zabawa w piaskownicy. Plastikowe zabawki do ogrodu jak grabie, łopatka, wiaderko i sitko pomogą dziecku w budowaniu zamków, kopaniu tuneli czy robieniu babek z piasku. Wszystkie elementy umieszczone są w wózku, który ułatwi ich przechowywanie i przenoszenie. Ciekawe kolory wzbudzą ciekawość malucha, a dodatkowo ich wykorzystanie podczas zabawy rozwija motorykę małą i koordynację ruchową.

4. Bujak pojedynczy

Kolejne miejsce w rankingu zabawek do ogrodu zajmuje bujak. To odpowiednie akcesorium nawet dla najmłodszych, sprawdzi się nawet jako zabawka do ogrodu dla rocznego dziecka. Bujanie jest uwielbiane przez większość maluchów, wywołuje u nich mnóstwo radości i frajdy. Prezentowany bujak jest bezpieczny oraz zapewnia odpowiednią pozycję siedzącą. Dla zwiększenia komfortu podczas użytkowania posiada uchwyty, które maluch może trzymać podczas huśtania.

3. Gigant wywrotka

Kolejną zabawką, która idealnie sprawdzi się do uatrakcyjnienia czasu spędzonego w ogrodzie jest autko – wywrotka. Wykonana jest z solidnych materiałów plastikowych, a trwała konstrukcja umożliwia udźwig do 150 kg. Dziecko może ją wykorzystać do przewożenia piasku, wody lub innych przedmiotów. Wiele sposobów na jej użycie sprawia, że doskonale pobudzi wyobraźnię malucha oraz pozwoli na rozwijanie kreatywności.

2. Plac zabaw 7 W 1

Dla osób, które posiadają dużo przestrzeni wokół domu, ciekawym rozwiązaniem jest zakup gotowego placu zabaw, który zapewni pociechom wiele frajdy i zabawy. Plac zabaw wykonany jest w całości z plastiku, który jest trwały oraz odporny na warunki atmosferyczne. Cała konstrukcja jest stabilna i bez problemu utrzyma się nawet przy silnych podmuchach wiatru. Składa się z: zjeżdżalni, bramki do piłki nożnej, zjeżdżalni wraz ze schodkami, huśtawki, kosza do koszykówki oraz stolika i krzesełka. Pozwala na przeprowadzenie wielu aktywności i z pewnością zachęci dziecko do spędzenia dużej ilości czasu na świeżym powietrzu.

1. Domek z dachem kopertowym

Domek ogrodowy jest ciekawą zabawką dla dzieci, która zapewnia przeprowadzenie wielu różnych aktywności. Posiada trzy okna oraz drzwi wejściowe, a całość zwieńczona jest kopertowym dachem. Zarówno kolory domku, jak i wykorzystane materiały są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jego ciekawy wygląd zachęca do odgrywania różnych scenek, jak zabawa w sklep czy restaurację, które pozwalają rozwijać umiejętności dziecka. Jego konstrukcja sprawia, że można go wykorzystywać nawet podczas chłodniejszych dni.