zabawanastodwa.pl » TOP 5 stolików edukacyjnych

TOP 5 stolików edukacyjnych

Stoliki edukacyjne stały się popularną formą nienachalnej zabawy, jaką możemy zaoferować najmłodszym. Rynek coraz bardziej się rozszerza, oferując coraz większe spektrum wartości edukacyjnych, jakie za sobą niesie ta z pozoru prosta zabawka. Stolik edukacyjny jest zabawką, do której z założenia dziecko powinno podchodzić samo i samo decydować czym się na niej zajmie, a więc jaką część mózgu dziś będzie rozwijać. Rodzice coraz częściej chcą stawiać na zabawki wspierające rozwój ich dzieci, a nie jedynie zajmujące ich uwagę. To zjawisko wynika z ciężkiej pracy psychologów, pedagogów czy neurologów w celu popularyzowania podążania za dzieckiem i wspierania ich w naturalny dla nich sposób – poprzez zabawę. Stoliki edukacyjne są jednym z takich rozwiązań. Na co jednak zwrócić uwagę i jaki stolik wybrać spośród szerokiej gamy artykułów? W tym artykule postaraliśmy się pomóc rozwiązać Ci ten problem, tworząc poniższy ranking stolików edukacyjnych.

Nr 5. Stolik z zabawkami do piasku i wody (Wader)

Stolik ten świetnie nada się zarówno do zabaw na dworze jak w domu (przy odpowiednim zabezpieczeniu podłogi). Podzielony jest na trzy części, które możemy zapełnić dowolnymi substancjami, jednak zaleca się użycie piasku i wody ze względu na dołączone do zestawu przedmioty: grabki, łopatkę konewkę, foremkę do wykonywania “babek” z piasku, oraz zabawkowy młynek. Stolik zapewni Twojemu dziecku nie tylko świetną zabawę, ale także rozwój motoryki małej i dużej. Zabawa piaskiem czy wodą zapewni maluchowi doświadczanie na własnej skórze różnych faktur oraz odbieranie różnych bodźców sensorycznych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dzieci o zaburzonej integracji sensorycznej, ale także dla malców bez podobnych problemów. Pozwól swojemu dziecku łączyć przeróżne substancje i obserwować co się dzieje – niech uczy się poprzez zabawę! Produkt przeznaczony jest dla pociech powyżej 1 roku życia.

Nr 4. Wielofunkcyjny stolik edukacyjny drewniany (Janod – Sweet Cocoon 04411)

Jest to produkt w całości wykonany z drewna dedykowany dzieciom już od 10 miesiąca życia. Swoim wyglądem przypomina wesołe miasteczko. Dookoła stolika stworzone zostały tory dla drewnianych pociągów, a na środku zamontowane są drewniane drzewka oraz koraliki do przesuwania imitujące kolejkę górską. Stolik pełen jest także wszelakich pokręteł i zębatek, które niewątpliwie wciągną do zabawy każde dziecko. Wszystkie elementy stolika mają zaokrąglone ranty, dzięki czemu nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo Twojej pociechy.

Nr 3. Stolik wielofunkcyjny 42 el. (Wader)

Ten niepozorny stolik edukacyjny dla dzieci to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Pierwszą jego zaletą jest wmontowany pojemnik na klocki, dzięki któremu Twoja pociecha już od najmłodszych lat może uczyć się porządku. Do stolika w zestawie znajdziesz 42 klocki o różnych kształtach i elementach, z których Twoje dziecko zbuduje szereg pojazdów, budynków, mostów i innych. Zabawa przy tym stoliku do doskonały start dla malucha w budowaniu jego kreatywności i umiejętności manualnych. Wieko pojemnika na klocki jest jednocześnie blatem przy którym dziecko może nie tylko budować z klocków, ale również wykonywać prace plastyczne, jeść czy np. grać. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej pierwszego roku życia.

Nr 2. Drewniany zestaw majsterkowicza XXL (WorkBench GYT1863)

Jest to stolik edukacyjny dla prawdziwych majsterkowiczów. W zestawie znajdziemy drewniane piły, młotki śrubokręty i inne elementy, których pozazdrościłby sam Bob Budowniczy. Cały stolik zbudowany jest z drewna i bezpieczny dzięki braku ostrych brzegów. Stolik zapewni dziecku długie godziny zabawy przy jednoczesnym rozwijaniu motoryki małej. To idealne rozwiązanie dla maluchów niezainteresowanych tworzeniem kreatywnych prac plastycznych. Do stolika zamontowana jest także tablica, na której dziecko ćwiczyć może pisanie i rysowanie.

Nr 1. Playful Table 3 w 1 (Edu Baby)

Podobnie jak stolik z numeru piątego podzielony jest na trzy części. Oferuje jednak zupełnie inny rodzaj zabawy oraz rozwoju. Każda z trzech części stworzona jest do innego rodzaju aktywności. Do jednej z nich dołączone są klocki pasujące do odpowiednich kształtów. Taki rodzaj jest bardzo wciągający dla najmłodszych (a czasem i dorosłych ;)), a jednocześnie jest wspaniałym treningiem dla ich mózgu. Kolejna część to kuchnia, w której dziecko zainspirowane Tobą tworzyć może wspaniałe potrawy wraz ze swoją rozwijającą się kreatywnością. Ostatnią częścią jest element, który nazwać możemy “blatem roboczym”. Ta część nie zawiera dodatkowych elementów, natomiast  jest świetnym miejscem do rysowania, wycinania czy układania puzzlowych klocków, które również dołączone są do zestawu. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 1 roku życia.

Mamy nadzieję, że ten ranking stolików edukacyjnych pomoże Ci w wyborze najlepszym dla Twojej pociechy. Być może teraz już wiesz jaki stolik edukacyjny dla dzieci wybrać. Opinie ekspertów na temat takich i temu podobnych produktów są jednogłośne – to doskonały sposób dla dzieci zarówno na rozwój motoryki małej, kreatywności, doświadczeń sensorycznych oraz treningów umysłowych.