zabawanastodwa.pl » TOP 5 najlepszych puzzli dla dzieci

TOP 5 najlepszych puzzli dla dzieci

Jesteśmy firmą, która dba o swój dobry wizerunek wśród klientów. Dlatego też oferowane produkty są wysokiej jakości, topowych marek – sprawdzonych i bezpiecznych. Dziś poruszymy temat puzzli dla dzieci. Większość pociech lubi taką formę aktywności, co oprócz dobrej zabawy, niesie za sobą wiele korzyści. Taka forma rozrywki łączy się ze wsparciem rozwoju intelektualnego dziecka. Układanie puzzli potęguje skupienie, zwiększa poziom koncentracji, uczy logicznego myślenia, pobudza wyobraźnie, co w przyszłości może pozytywnie wpłynąć na szybkość uczenia się czy rozwiązywania poszczególnych zadań. Oprócz tego należy wspomnieć, że puzzle dla dzieci ogólnie wspierają rozwój mózgu już od najmłodszych lat. Poza tym uczą również rozpoznawania kształtów. Częste układanie zwiększa sprawność dłoni. Puzzle układanki są świetną formą na zintegrowanie rówieśników czy członków rodziny.

Znając już korzyści płynące z takiej aktywności, czas na ranking puzzli. Poniżej zawarliśmy najlepsze modele, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród naszych klientów. Większość z nich kupowana jest niezwykle chętnie, co dodatkowo potwierdza ich jakość i wartość edukacyjną.

Puzzle dla dzieci ranking – TOP 5

5. Friends on the Move puzzle edukacyjne

Zabawę z puzzlami warto zacząć już po okresie niemowlęctwa. Dzieci około 1 roku życia poradzą sobie z prostymi układankami. Zaproponowanie takiej formy zabawy w tym okresie niewątpliwie może przyspieszyć nabywanie pewnych umiejętności np. manualnych – ćwiczenie małej motoryki. Friends on the movie to zestaw ośmiu układanek. Każda z nich zawiera inny wizerunek do ułożenia – statek, żaglówka, kwiatek, motylek, kogut, rybka, ryba z bąbelkami i domek. Aby ułatwić zabawę maluchowi, elementy puzzli zostały wyposażone w specjalny uchwyt, który ułatwia trzymanie oraz dopasowywanie. Układanka jest bardzo trwała i z racji tego, że maluchy bardzo często badają świat poprzez wkładanie przedmiotów do buzi, to producent zadbał, aby te puzzle dla dzieci były wykonane z bezpiecznych i nietoksycznych surowców. Takie puzzle układanki zapoznają również najmłodszych z nowymi kształtami oraz kolorami.

4. Puzzle Create & Draw morze

Te puzzle przeznaczone są dla nieco starszych dzieci 3+. Także ich forma jest bardziej zaawansowana, ponieważ została wzbogacona dodatkowymi elementami tj. kredki, kartki papieru, farbki oraz kolorowanki ze zadaniami. Oprócz samego układania dziecko ma okazję do odrysowywania kształtów, malowania, rysowania i rozwiązywania ciekawych zadań. Całość została umieszczona w teczce wykonanej z grubego kartonu. Wielu rodziców rekomenduje taki zestaw na urozmaicenie czasu podczas rodzinnych podróży. Z tej samej serii można otrzymać puzzle z innym tematem przewodnim – farma czy ogród.

3. Puzzle 3D pets

Puzzle 3D to jedna z nowości, jakie można znaleźć na rynku. Niewątpliwie wspierają rozwój wyobraźni przestrzennej. Ich forma powoduje, że są skierowane do dzieci od 3 roku życia. Z elementów zawartych w zestawie można ułożyć dwa zwierzęta – kota i psa. Puzzle przypominają poprzedni zestaw z tą różnicą, że układanka zawiera elementy 3D. Przy okazji dziecko ma okazję do pielęgnowania zdolności plastycznych, gdyż również tutaj producent dołączył kolorowankę z zadaniami, 5 kredek, 5 arkuszy kolorowego papieru oraz farbki akwarelowe. Puzzle 3D również świetnie sprawdzą się w podróży, a ich cena zachęca do zakupu.

2. Klocki Puzzle słoik 35 szt

Klocki puzzle przeznaczone są dla dzieci od najmłodszych lat (1+). Klocki przybierają kształt klasycznych elementów układanek. Można je dowolnie łączyć, tworząc ulubione kształty czy postacie. Łączenie dozwolone jest w zarówno konfiguracji poziomej, jak i pionowej. Puzzle zawierają aż 35 elementów w różnych kolorach. Całość zamknięto w estetycznym i wykonanym z trwałego surowca słoiku, co ułatwia przechowywanie.

1. Klocki Puzzle w kartonie 40 el.

Duży zestaw dla dzieci 1+ cieszy się sporym powodzeniem sprzedażowym. Całkiem pokaźna ilość elementów pozwala na puszczenie wodzy fantazji. W porównaniu do poprzedniego modelu daje więcej możliwości tworzenia. Puzzle zostały wykonane z atestowanych surowców, co zwiększa ich bezpieczeństwo.

Powyższy ranking niewątpliwie zawiera najpiękniejsze puzzle. Mamy nadzieję, że ten wpis zainspirował Cię do zainwestowania w taką aktywność dla swojego dziecka. Wspieranie rozwoju najmłodszych jest bardzo ważnym aspektem, którego nie powinno się pomijać. Niewielka cena puzzli niewątpliwie zachęca do zakupu.