zabawanastodwa.pl » Sprawdzone prezenty dla 3-latka

Sprawdzone prezenty dla 3-latka

Dzieci rozwijają się w bardzo szybkim tempie i ważne jest, by wspomóc je w tym procesie, jak najlepiej tylko jesteśmy w stanie. W tym wieku maluchy zaczynają robić się bardziej spokojne, uczą się zabawy w gronie z innymi czy częściej szukają bezpieczeństwa i miłości u swoich rodziców. Zaczynają mieć swoje zdanie, ale ciągle jeszcze mają problem ze zrozumieniem swoich emocji oraz przyczyn ich wywoływania. Może to być dość wymagający okres dla ich rodziców, ale ważne jest, by okazali dziecku cierpliwość i wsparcie, kiedy tylko będzie ich potrzebować. Jak jednak możesz jeszcze inaczej wspomóc swoje dziecko na tej drodze? Z pewnością dobrym pomysłem będą zabawki edukacyjne dla 3 latków, które pomogą rozwijać umiejętności twojego malucha. Pobudzają one wyobraźnię oraz zachęcają do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi, dzięki czemu dzieci uczą się ciągów przyczynowo-skutkowych i logicznego myślenia. Ważne jest również, by odpowiednio dobrać zabawkę do wieku brzdąca, by nie była dla niego zbyt skomplikowana ani za łatwa. Sprawdź nasze sprawdzone pomysły na ciekawe prezenty dla 3 latka!

Nie zapominajmy o zabawie

Edukacyjny aspekt w zabawkach jest ważny, ale nie możemy zapominać o ich podstawowej i pierwotnej funkcji, jaką jest sprawianie dziecku radości i frajdy. Muszą przyciągać jego uwagę, być kolorowe i najlepiej jeszcze wydawać przeróżne dźwięki. Jeżeli zadbasz o aspekt rozrywkowy, to Twój brzdąc będzie się uczył z większym entuzjazmem i zaangażowaniem. Ciekawymi prezentami dla 3 latka mogą być więc stoliki edukacyjne. Składają się one z wielu elementów, co czyni je wielofunkcyjnymi, dzięki czemu przez długi czas nie znudzą się Twojemu maluchowi i dostarczą mu masę frajdy. Popularne również są zabawki i gry firmy Edu Baby, które są unikalne, interesujące oraz zdecydowanie pomogą Twojemu brzdącowi rozwinąć zdolności motoryczne poprzez różnorodność stawianych przed nim zadań. Duże jeździki to dobre przygotowanie dla dziecka do poruszania się różnymi pojazdami w przyszłości. Uczą one równowagi, sterowania oraz podążania w odpowiednim kierunku, by dotrzeć do celu.

W grupie siła

Jako że w tym wieku dziecko zaczyna odkrywać relacje społeczne, dobrym pomysłem będzie zakupienie zabawek, które pozwolą mu bawić się w grupie z innymi. Idealnie sprawdzą się tutaj klocki czy proste puzzle, przy których maluchy będą mogły razem „pogłówkować”. Gry zespołowe, takie jak kręgle również dostarczą dużo radości, a dzięki swojej uniwersalności w turnieju może wziąć udział nieograniczona liczba osób. Dzieci nauczą się czekać na swoją kolej, będą pracowały nad celnością i siłą rzutów. Również wszelkiego rodzaju samochodziki i inne pojazdy to zdecydowanie jedne z ulubieńców maluchów. Poprzez zabawę nimi uczą się dzielić, wymieniać swoimi pojazdami oraz wspólnie jeździć. 

Co kupić 3 latkowi?

Jeżeli może wybierasz się na urodziny do dziecka w takim wieku i nie wiesz, co mu kupić, przedstawiamy kilka dość uniwersalnych pomysłów na prezenty dla 3 lata, z których ucieszy się każdy maluch. Klocki znajdują się chyba w każdym dziecięcym pokoju, więc kolejna paczka tylko poszerzy kolekcję solenizanta i pozwoli budować mu jeszcze bardziej skomplikowane budowle. Znaczącą ich zaletą jest to, że są bardzo wytrzymałe i mogą służyć całymi latami, gdyż przyciągają do siebie dzieci praktycznie w każdym wieku. Kredki, mazaki i wszelakie pisaki pozwolą dziecku wyrazić swoją kreatywność, jakkolwiek tylko będzie chciało, dzięki czemu również są dość uniwersalnym pomysłem na prezent dla 3 latka.

Jakość, a nie ilość

Na koniec warto zaznaczyć, że jakość zabawek jest ważniejsza niż ich ilość. Jeżeli zapełnimy pokój dziecka dziesiątkami kolorowych zabawek, to zamiast wspomóc jego rozwój, nieumyślnie możemy go utrudnić. Maluch może się przez to notorycznie rozpraszać, bo sam nie będzie wiedział, którą zabawkę ma chwycić, dlatego ważne jest, żeby przykładać uwagę do tego, co kupujemy swoim pociechom i z głową planować zakupy.