zabawanastodwa.pl » Ranking TOP 5 zabawek edukacyjnych dla dwulatka

Ranking TOP 5 zabawek edukacyjnych dla dwulatka

Każdy etap życia malucha stawia przed rodzicami nowe wyzwania. Odpowiedni dobór zabawek edukacyjnych pomaga odpowiednio stymulować rozwój oraz dostarczać odpowiednich bodźców, które pomogą odkrywać nowe umiejętności. Zabawki edukacyjne dla 2-3 latka powinny być kolorowe, odpowiednio duże i atrakcyjne, aby dzieci chętnie po nią sięgały i wykorzystywały do zabawy. Dla wszystkich osób, które nie mają pomysłu, jakim gadżetem uatrakcyjnić i urozmaicić czas maluchowi, przygotowaliśmy ranking zabawek dla 2 latka. Proponowane produkty są bezpieczne i dostosowane do wieku malca.

Zabawki edukacyjne dla 2 latka – na jakie produkty warto postawić?

Zabawki dla dwulatka muszą być wybierane bardzo uważnie. Dziecko w tym wieku odkrywa wszystkimi zmysłami, także smakiem, dlatego elementy muszą być duże i odpowiednio zbudowane, aby nie wyrządziły krzywdy. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, a także informację na opakowaniu – dla jakiej grupy wiekowej będzie odpowiednia. Jakie cechy powinny posiadać ciekawe, edukacyjne gadżety dla dziecka w tym wieku?

  • powinny rozwijać kreatywność,
  • pobudzać rozwój motoryki małej,
  • rozwijać czynności manualne rączek,
  • oddziaływać na wyobraźnię,
  • posiadać różnorodne kształty i kolory.

Ranking zabawek edukacyjnych dla dwulatka

Poniżej przedstawiamy pięć propozycji zabawek, które z pewnością zainteresują 2-3 letnie dziecko. Zapewnią nie tylko świetną zabawę, ale dodatkowo wpłyną na rozwój malucha, pobudzą jego wyobraźnię i usprawnią pracę rączek. Materiały, z których są wykonane, są odpowiednio bezpieczne i dostosowane do wieku malucha.

5. Baby Blocks – klocki edukacyjne

Świetną zabawką edukacyjną dla dwulatka są klocki. Klocki Baby Block z serii EDU występują w różnorodnych kolorach, co z pewnością uatrakcyjni zabawę. Ich układanie jest niezwykle proste, dzięki dużym rozmiarom. Odpowiednia wielkość ułatwia trzymanie pojedynczego elementu przez małe rączki. Dziecko, z pomocą rodzica może tworzyć różnorodne budowle, zamki, domki czy trasy dla pojazdów.

4. Big Cube sorter

Kolejne miejsce w rankingu zabawek dla 2 latka zajmuje sorter. Jest wykonany z wysokiej klasy tworzywa sztucznego, które jest odpowiednio testowane i bezpieczne w kontakcie z maluchem. Sorter rozwinie w dziecku umiejętność dopasowywania kształtów. Składa się z dużego pudełka z pokrywą, która posiada 9 wyciętych kształtów oraz 20 elementów, które wymagają odpowiedniego dopasowania i wrzucania do pudełka.

3. Domino edukacyjne – Wader

Kolejną propozycją zabawki edukacyjnej dla dwulatka jest domino marki Wader. Całość zapakowana jest w duże, plastikowe pudełko, co ułatwi przechowywanie. Układanka składa się w kolorowych, owalnych elementów. Zabawa polega na dopasowaniu do siebie poszczególnych kształtów, aby wszystkie części utworzyły duży kwadrat. Świetnie wpływa na rozwój zdolności manualnych oraz koordynację ruchowo-wzrokową.

2. Biurko dla dwulatka

Następną zabawką w rankingu zabawek dla 2 latka jest kolorowe, multifunkcyjne biurko. Jego zadaniem jest zachęcenie malucha do rysowania, układania, malowania farbami oraz kolorowania. Posiada wygodne siedzisko z podnóżkiem oraz stoliczek, co zapewnia odpowiednią pozycję podczas siedzenia. Blat posiada przegródki, w których można umieścić akcesoria do rysowania, jak kredki czy ołówki.

1. Tablica i sztaluga

Ciekawą propozycją zabawki edukacyjnej dla dwulatka jest tablica ze sztalugą. Jedna strona to tablica do rysowania kredą, a druga jest białą, metalową planszą, która posiada właściwości suchościeralne. Odpowiednia wielkość zapewni spore pole do popisu dla małych artystów. Ciekawe wykonanie i kolorowe elementy zachęcą malucha do rysowania, a dzięki temu doskonale przygotują rączkę do nauki pisania. To wspaniała propozycja również na prezent.