zabawanastodwa.pl » Pomysły na zabawę klockami

Pomysły na zabawę klockami

Jednymi z najlepszych przyjaciół naszego dziecka niemal na każdym etapie rozwoju są klocki. To rzecz, której nie powinno zabraknąć wśród dziecięcych zabawek. Wpływają pozytywnie na rozwój na wielu płaszczyznach i przynoszą wiele radości oraz satysfakcji. Warto postawić na taki prezent już w wieku niemowlęcym. W naszej ofercie znajdziecie wiele ciekawych i różnorodnych propozycji.

Najlepsze klocki dla dzieci

Sposób, w jaki klocki wpływają na rozwój dziecka, jest niezwykle cenny. Rozwijają sprawność rączek, wyobraźnię, a nawet słownictwo. Są niezwykle atrakcyjną zabawką z punktu widzenia niemowlaka – kuszą kolorami oraz różnorodną gramaturą. Niezwykłym odkryciem jest możliwość ich łączenia ze sobą i tworzenia coraz to nowych, z biegiem czasu bardziej skomplikowanych konstrukcji, co bardzo cieszy maluchy. Dzieci szybko przyswajają sobie zasady zabawy. Co ważne, można je szybko naprawić.

Proponujemy szeroki wachlarz wśród asortymentu. Są to między innymi klocki cenionej od wielu pokoleń marki Wader, która wypuszcza na rynek wciąż nowe propozycje.

Baby Blocks oraz Middle Blocks

To wspaniały pomysł na pierwsze duże klocki dla dziecka w wieku od 1+. W tej serii ukazały się między innymi zestawy tematyczne do budowania dinozaurów – Baby Blocks Dino , zwierzątek – Baby Blocks Safari oraz pociągu – Baby Blocks Kolejka. Baby Blocks oraz Middle Blocks to również zestawy tradycyjne o różnej ilości elementów, z których można budować samochodziki, zwierzątka i przeróżne budowle oraz konstrukcje. Łatwy montaż dużych klocków zachęca maluchy do zabawy. Jest to niezwykle ważne, gdyż w tym wieku dziecko szybko zniechęca się przy bardziej wymagających zabawkach. Klocki są świetnym punktem wyjścia dla nauki o kolorach, kształtach, a nawet liczbach. Dzięki nim maluchy poznają świat. A jak wiadomo, są one zainteresowane wszystkim, co je otacza. Opowiedzmy im, jakie zwierzęta mieszkają na Safari, pokażmy, jak jeździ ciuchcia i zaryczmy, jak prawdziwy dinozaur! To fascynujące, gdy świat można obejrzeć w trójwymiarze.

Sortery

Jak inaczej może wyglądać zabawa klockami z rocznym dzieckiem? Możemy uczyć się kształtów z sorterami Wadera. Magic Figures Box lub stolik edukacyjny Playful Table 3w1 to sposób na wciągającą zabawę. Zmotywujmy dziecko do poszukiwania pasujących kształtem do otworów klocków, a z jego buzi nie będzie znikał uśmiech satysfakcji.

Puzzle Blocks

Alternatywą do tradycyjnych są układanki w kształcie puzzli. Również dostosowane do możliwości najmłodszych. To trochę innego rodzaju zabawa klockami z dzieckiem, gdzie Wader daje nam możliwość tworzenia świata, zwierząt, pojazdów i budowli.

W co jeszcze bawić się z dzieckiem? Pomysłów jest sporo. Jeśli chcemy coś odmiennego od tradycji, postawmy na grę z klockami typu Domino edukacyjne, a małemu wielbicielowi czterech kółek sprezentujmy wywrotkę Multi Truck.

Klocki dla dzieci duże i małe

Nasz maluch wchodzi w wiek przedszkolny? Dla niego również znajdziecie w naszej ofercie szeroki wybór klocków. Prócz tradycyjnych zaoferujemy Wam układanki jeżyki, listki czy Funny Blocks. Są świetne dla tych dzieci, które chciałyby odkryć coś innego, fascynującego i rozwojowego. To inny wymiar klocków, z których stworzyć można wszystko, co tylko podsunie wyobraźnia. Ich struktura zaciekawi niejednego trzylatka. Wśród nich mamy też zestawy tematyczne typu: koparka, buldożer, rycerze czy zamek księżniczki. Dla fanów samochodów dostępne są w ofercie np. klocki MultiGo czeskiej firmy Igracek z piękną ciężarówką w komplecie.

Najlepsze klocki dla dzieci? To takie, które dostosowane są do wieku i możliwości dziecka oraz jego zainteresowań. Istotne jest to, że zestawy z poszczególnych serii można ze sobą łączyć, co wzbogaca zabawę, a przez to wyobraźnię. Z klockami nie ma miejsca na nudę, gdyż są one punktem wyjścia nie tylko do rozrywki, ale i nauki. To zabawka, którą można się bawić w grupie, rozwijając umiejętności społeczne. Do czego mogą posłużyć takie układanki? Do wszystkiego, o czym tylko zamarzy nasza pociecha. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.