Stoliki edukacyjne

Filter

Stolik edukacyjny to bez wątpienia zabawka, która jest uwielbiana przez niemowlaki, jak i starsze dzieci. Przede wszystkim bawią, a także i uczą, co gwarantuje Twojemu maluszkowi dobrze spędzone chwile podczas zabawy. Są doskonałym prezentem, na przykład na pierwsze urodziny dziecka czy pod choinkę. Stoliki interaktywne od wielu lat cieszą się wielką popularnością, która w ogóle nie słabnie, a wręcz przeciwnie. Producenci przez to zmuszeni się do wprowadzania na rynek coraz to bardziej kreatywnych stolików.

Czytaj więcej

Jaki stolik edukacyjny dla dziecka wybrać?

Aby wybrać odpowiedni stolik edukacyjny dla Twojego dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim wybierając taki stoliczek, musi on być bezpieczny dla Twojej pociechy. Powinien być wykonany z trwałych materiałów i posiadać atesty. Warto zapoznać się również z opinią innych klientów, którzy korzystają z danego stolika edukacyjnego. Podczas wyboru stolika interaktywnego zwróć uwagę, czy jest wygodny i odpowiedni dla Twojego dziecka. Sprawdź, czy nie jest za ciężki, bądź za lekki. Na pewno zastanawiasz się, czy wybrać stolik z siedziskiem, czy też bez niego? W tym przypadku skup się na komforcie Twojego dziecka. Pamiętaj, że musi być stabilny, żeby nie przewrócił się na Twojego maluszka podczas zabawy. Nie powinien mieć żadnych małych elementów, słabo zamocowanych, które będą wypadały i dziecko mogłoby się nimi zadławić. No i przede wszystkim powinien być atrakcyjny dla Twojego dziecka między innymi ze względu na szeroką paletę barw, jak i również odgłosy dźwiękowe.

Zalety stolika edukacyjnego:

  • bardzo atrakcyjna zabawka dla dzieci,
  • łączy zabawę z nauką, dzięki czemu dziecko będzie mogło rozwijać swoje nowe umiejętności, na przykład mowę, poczucie rytmu czy zacząć naukę liczenia,
  • bardzo mocno pobudza wyobraźnię Twojego maluszka,
  • zachęca do dalszej nauki i rozwija zdolności poznawcze między innymi przez dotyk dzięki różnorodnym kształtom klocków umieszczonych w danym stoliku,
  • pobudza zmysły i rozwija zdolności manualne poprzez elementy świetlne i dźwiękowe,
  • daje możliwość dziecku, aby zaczęło pomału myśleć logicznie,
  • pozwala na polepszenie koordynacji Twojego maluszka.

Wybierając stolik edukacyjny, jednym z ważnych czynników jest dobór zabawki edukacyjne do wieku Twojego dziecka. Na rynku dostępne są zabawki dla maluchów od dwunastego miesiąca życia, od drugiego roku życia oraz dla dzieci od trzeciego roku życia. Stolik edukacyjny to produkt bardzo przydatny dla każdego dziecka w pierwszych latach jego życia. Wspomoże na pewno jego rozwój i mocno pobudzi kreatywne myślenie, a także będzie interesującą zabawką z wieloma fajnymi funkcjami. Zakup stolika interaktywnego należy dokładnie przemyśleć i dobrać taki, który idealnie będzie pasował do Twojego maluszka. Posiadając stolik edukacyjny w Twoim domu na pewno Ty i Twoja pociecha będziecie świetnie spędzać czas, zacieśniając swoje więzi poprzez naukę i bardzo dobrą i bezpieczną zabawę. Pamiętaj, że szczęśliwe dziecko to szczęśliwi rodzice! Nic tak nie cieszy jak uśmiech na twarzy Twojego maluszka.