Zjeżdżalnie ogrodowe

Filter

Masz własny ogród, a Twoje pociechy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu? Chcesz umilić im zabawę, ale nie masz już pomysłów? Postaw na przydomowy plac zabaw i zjeżdżalnię ogrodową dla dzieci. W ten sposób zapewnisz swoim dzieciakom niezwykłą frajdę. Wybierz więc odpowiedni model w naszym sklepie i obserwuj, jak Twoje pociechy świetnie się bawią.

Czytaj więcej

Zjeżdżalnia ogrodowa – rodzaje

Wszystkie dzieci uwielbiają zjeżdżać ze ślizgawki. Im jest ona wyższa, tym lepiej zazwyczaj się bawią. Jednak podczas zakupu tego typu zabawki do ogrodu musisz mierzyć siły na zamiary. Dla trzylatka nadaje się całkowicie inny produkt niż dla siedmiolatka. Jak więc wybrać odpowiednią zjeżdżalnię dla dzieci? Przede wszystkim zwróć uwagę na kategorię wiekową tego sprzętu. Będą się one różnić od siebie wysokością oraz długością poślizgu.

Dla najmłodszych będzie to zjeżdżalnia, której długość nie przekroczy 1,5 metra. Taką zabawkę, o ile nie jest zamontowana na stałe w ogródku, możesz także wykorzystać w domu, kiedy pogoda nie dopisuje. Dla starszych dzieci polecane są sprzęty dużo dłuższe. Ich rozmiary mogą sięgać nawet 2,5 metra.

Wielkość zjeżdżalni ogrodowych dla dzieci to tylko jedno kryterium. Zanim wybierzesz odpowiednią, musisz też zastanowić się, z jakiego materiału ma ona być wykonana. Opinie są podzielone. Jedni wolą ślizgawki plastikowe, inni – dmuchane, inni – metalowe lub drewniane. Różnią je od siebie funkcjonalność, mocowanie, stabilność oraz wytrzymałość na obciążenie. Cena tych produktów także jest inna. Za dużą drewnianą zjeżdżalnię dla starszaka zapłacisz więcej niż za małą plastikową dla malucha.

Zjeżdżalnia do ogrodu – bezpieczna zabawa

Zabawki do ogrodu, które możesz kupić w naszym sklepie, posiadają stosowne atesty oraz certyfikaty. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, więc nie stwarzają one zagrożenia dla zdrowia i życia ich użytkowników.

Jest to duża część zapewniająca bezpieczeństwo podczas zabawy na zjeżdżalni. Drugim aspektem jest odpowiednie umieszczenie i przymocowanie sprzętu. Zjeżdżalnia ogrodowa powinna znajdować się w miejscu przynajmniej częściowo zacienionym, żeby podczas zabawy uniknąć udaru słonecznego. Lokalizacja sprzętu musi też ułatwiać Ci podgląd na igraszki Twoich pociech. Dobrze, żebyś widział ślizgawkę z tarasu lub okna. W jej pobliżu nie mogą znajdować się mury, ogrodzenia ani trujące rośliny. Nie ustawiaj konstrukcji blisko ulicy ani obok wodnego zbiornika, chyba że jest to zjeżdżalnia wodna.

Szczególną uwagę zwróć na montaż zjeżdżalni ogrodowej dla dzieci. Zamontuj ją zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. Jednym z najodpowiedniejszych miejsc będzie trawa lub specjalna gumowa posadzka. Bezpiecznie będzie także postawić ją w piasku. Unikaj twardego podłoża takiego jak kostka brukowa lub asfalt.

Duży wybór zabawek do ogrodu

W asortymencie naszego sklepu internetowego kupisz nie tylko zjeżdżalnię ogrodową dla dzieci. Zapoznaj się z całą naszą ofertą i kup dla swoich pociech również inne produkty, które umilą im czas spędzony na świeżym powietrzu. Na pewno z takich prezentów będą bardzo zadowolone.