zabawanastodwa.pl » Jaki nocnik dla dziecka będzie najlepszy?

Jaki nocnik dla dziecka będzie najlepszy?

Przygoda z nockiem to ogromny krok dla dziecka. Aby ją rozpocząć, musisz zwrócić uwagę na wiele sygnałów i gotowość malucha do takiego działania. Początkowo może nie być to łatwym zadaniem. Jednak możesz znacznie ułatwić dziecku oswajanie się z załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych w zupełnie inny sposób, jaki znało dotychczas. Sprawdź, jaki nocnik dla dziecka warto wybrać, żeby zachęcić je do działania!

Jaki nocnik wybrać?

Mamy taką różnorodność nocników, że czasem trudno zdecydować się, jaki wybrać dla malucha. Który najlepiej się sprawdzi? Jaki zainteresuje Twoje dziecko? Oto kilka podstawowych rodzajów:

  • nocnik grający,
  • nocnik jak toaleta,
  • nocnik turystyczny,
  • nocnik antypoślizgowy.

W zależności od tego, czego potrzebujesz i oczekujesz, musisz zdecydować się na jeden z tych rodzajów. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, gdy przyszedł czas na wybór odpowiedniego modelu dla Twojego dziecka.

Jak zachęcić dziecko do korzystania z nocnika?

Warto, żeby przedmioty w otoczeniu dziecka, którymi będzie się posługiwało, przypominały jak najbardziej normalne sprzęty. Taką pedagogikę wprowadziła między innymi Maria Montessori. Wszystkie przedmioty powinny być dostosowane do możliwości i rozwoju dziecka. Dlatego też w myśl tego pomysłu powstały miniaturowe krzesełka, umywalki, miotły, stoliki i inne, które są dostosowane do dziecięcych rączek. Nocnik jak toaleta będzie dobrym rozwiązaniem, bo zapewni dziecku zabawę w naśladowanie dorosłych. Maluszki wiele uczą się właśnie podczas zabaw w odgrywanie ról. Takie akcesorium zachęci dziecko do korzystania z niego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nocnika dla dziecka?

Jeśli chcesz wybrać jak najlepszy nocnik dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawią, że nauka stanie się dobrą zabawą. Maluchy uczą się najwięcej przez zabawę i emocje. Jeśli tego właśnie im dostarczysz, rozwój nowych umiejętności stanie się zdecydowanie przyjemniejszy i efektywniejszy. Jeśli chcesz wybrać dobry nocnik, zwróć uwagę na to czy:

  • jest to nocnik z oparciem – ułatwi dziecku utrzymanie równowagi i stabilności podczas prób korzystania. Nie będzie męczył i nadwyrężał pleców.
  • jest to nocnik przenośny – czy łatwo go przenieść, przemieścić w inne miejsce, czy nie jest ciężki lub przytwierdzany na stałe do podłoża lub ściany.
  • jest to nocnik z wyjmowanym wkładem – ułatwi Ci to opróżnianie zawartości nocnika. Wystarczy wyjąć wkład, opróżnić go i dokładnie umyć.
  • jest to nocnik antypoślizgowy – będzie znacznie bezpieczniejszy dla dziecka, zabezpieczy je przed ślizganiem się po podłożu i będzie stabilny.
  • jest to nocnik z klapką – pozwoli to na zatrzymanie nieprzyjemnego zapachu wewnątrz nocniczka.

Jaki nocnik dla dziecka wybrać w takim razie? Taki, który zapewni maksimum bezpieczeństwa, będzie wykonany z bezpiecznych materiałów, zabezpieczy przed ślizganiem się i pozwoli na utrzymanie stabilności, a także będzie nie tylko przykrym obowiązkiem, ale też dobrą zabawą. W przypadku nocnika dla dziecka istotne jest też łatwe utrzymania higieny. Warto wybrać nocnik, który wyglądem przypomina zwykłą toaletę.

Nocnik edukacyjny

Jak już wiesz, Twoje dziecko najlepiej uczy się przez zabawę, zwłaszcza w początkowym okresie swojego życia. W tym czasie ważne jest organizowanie przestrzeni i czasu tak, by mogło ćwiczyć określone zachowania i role społeczne. Jaki model wybrać, by był dostosowany do możliwości i rozwoju dziecka? Jednym z lepszych rozwiązań może okazać się zakup nocnika edukacyjnego, który będzie pełnił zarówno funkcję zabawową, jak i nauczy Twoje dziecko skutecznie załatwiać swoje potrzeby. Nocnik jak toaleta w formie edukacyjnej znajdziesz u nas wśród zabawek dla niemowląt.

Nocnik edukacyjny z naszej oferty to model zawierający wszystkie funkcje, na które warto zwrócić uwagę. Ma oparcie, jest antypoślizgowy, a także posiada wyjmowany wkład, który ułatwia opróżnianie. Wygląda zupełnie jak duża toaleta. Ma nawet uchwyt na papier toaletowy i miejsce przeznaczone na mokre chusteczki. Wygląd nocnika ułatwi też późniejsze zaznajamianie dziecka z korzystaniem z normalnej toalety. Dzieci mogą używać go już po 18 miesiącach życia.