zabawanastodwa.pl » Dlaczego warto skorzystać z nocnika edukacyjnego?

Dlaczego warto skorzystać z nocnika edukacyjnego?

Każdemu rodzicowi zależy na prawidłowym rozwoju dziecka. Mamy to szczęście, że żyjemy w czasach, gdy wiedza jest niemalże na wyciągnięcie ręki. Internet kipi od treści dotyczących wychowania, wydawane są kolejne książki w tej tematyce, a na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących zabawki i akcesoria, które ten rozwój mogą wesprzeć.

Odpieluchowanie

Ostatnimi czasy coraz głośniej omawianym tematem wśród rodziców stało się odpieluchowanie. W życiu każdego rodzica przychodzi czas, gdy zaczyna o nim myśleć, a jednocześnie często presja otoczenia jest ogromna. Kiedyś przyjmowało się, że powinno ono nastąpić w okolicy pierwszego roku życiu, aktualnie natomiast bierze się pod uwagę rozwój nie tylko fizyczny, ale i emocjonalny dziecka. Psychologowie dziecięcy sugerują, by wsłuchiwać się w potrzeby malucha. Obserwując sygnały gotowości warto zwrócić szczególną uwagę na kilka poniższych:

  • zwiększająca się pojemność pęcherza dziecka – zaobserwujemy ją na podstawie coraz dłuższych momentów suchości pieluch w ciągu dnia,
  • sygnalizowana potrzeba wypróżnienia – dziecko wyrażać ją może słowami, mimiką twarzy, charakterystyczną dla niego zmianą zachowania; wszystko to świadczyć będzie o świadomości malucha dotyczącej potrzeby wypróżnienia się,
  • stabilność – jeśli dziecko swobodnie potrafi usiąść oraz wstać czy nawet przejść kilka kroków, oznacza to, że powinno poradzić sobie z utrzymaniem odpowiedniej pozycji na nocniku.

Biorąc te wszystkie aspekty pod uwagę, uśredniając, można przyjąć, że rozpoczęcie nauki korzystania z nocnika powinno nastąpić w okolicy drugich urodzin.

Jaki nocnik dla dziecka wybrać?

Nie da się ukryć, że wielu rodziców denerwuje się przed rozpoczęciem odpieluchowania, gdyż wiąże się ono często z koniecznością podjęcia wielu prób, zanim dziecko opanuje załatwianie się na nocniku. Jeśli Ciebie również to stresuje, mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. Z pomocą w tych trudnych chwilach przyjdzie nocnik edukacyjny , który cieszy się pozytywnymi opiniami zadowolonych rodziców, którzy odpieluchowanie mają już za sobą. Nasz nocnik stworzony jest z myślą o wygodzie Twojego dziecka, sprawdzi się w sam raz jako pierwsza przygoda malucha z samodzielnym „doroślejszym” załatwianiem swoich potrzeb. Wizyta Twojego dziecka w WC będzie najbardziej z zbliżona do tej, jaką odbywają dorośli, a przecież o to nam chodzi, aby uczyć dziecko przez naśladowanie.

Edukacyjny nocnik – wygoda i bezpieczeństwo

Zalety nocnika edukacyjnego to bez wątpienia wygoda, wytrzymałość, bezpieczeństwo, solidna konstrukcja i przyjazna dla dziecka forma. Produkt, który oferujemy, stworzony jest z myślą zarówno o maluchach, jak i ich zestresowanych rodzicach. Stabilna, antypoślizgowa podstawa zapewni bezpieczeństwo dziecku, które swobodnie może siedzieć na nocniku, a Ty nie musisz martwić się o jego upadek. Ponadto, gładkie powierzchnie oraz wyjmowana misa wewnętrzna ułatwiają szybkie i proste mycie. Nasz nocnik edukacyjny to nie tylko nauka korzystania z WC, ale także wsparcie podczas przyswajania zasad higieny i czystości. Dzięki pojemnikowi na chusteczki oraz uchwytowi na papier toaletowy maluch nauczy się załatwiania swoich potrzeb w warunkach bardzo zbliżonych do tych w pełnowymiarowej toalecie

Komfort dziecka i rodzica

Rezygnacja z pieluch to ważny moment w życiu dziecka, który oznacza zyskiwanie przez niego coraz większej samodzielności. Jest to drugi stresujący w oczach rodziców etap – zaraz po rozszerzaniu diety. Warto zatem zadbać o to, aby nie był to czas naznaczony zdenerwowaniem, a stanowił łagodne przejście dziecka na kolejny dla niego etap rozwoju. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki nocnik najlepiej wybrać, a zależy Ci na sprawnym odpieluchowaniu, które będzie przyjemne zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka, zapraszamy do wypróbowania naszej propozycji. Dzięki temu, że przypomina on małe WC, dziecko w następnym kroku bez problemu przystąpi do korzystania z właściwej ubikacji, gdy przyjedzie na to czas, a Ty zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych zmartwień.